Wędrowali z nami

Wędrowali z nami… – Wspominamy

Karolina Aptowicz

Prezes naszego Koła w latach 2011-2014.
Sekretarz Komisji Akademickiej ZG PTTK od 2014 r.
Pełna ciepła i radości osoba, niestrudzony organizator i inicjator ciekawych działań,
ale przede wszystkim nasz „Bolek” – wspaniały Przyjaciel, którego będzie brakować.

Zmarła 19 lutego 2016 r. w wieku 26 lat.

W rocznicę śmierci naszej Koleżanki Karoliny Aptowicz pragniemy zaprosić Was do modlitwy w Jej intencji. Msze św. odbędą się:

• 19 lutego (niedziela), godz. 19:30, w kościele św. Jacka, Warszawa, ul. Freta 10
  • 20 lutego (poniedziałek), godz. 7:00, w kościele św. Anny, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 68.

wspomnienia

Leszek Szczepiński

Był członkiem Zarządu naszego Koła oraz Oddziału Międzyuczelnianego w Warszawie w latach 1970./80.
Zapadły w pamięci Jego pracowitość i czas, który przeznaczał na żmudne  prace przy załatwianiu formalności poprzedzających i rajdy i obozy  górskie. I rzeczowe dyskusje, czy choćby opowiadania o wędrówkach po fortyfikacjach Przemyśla, działalność w Górach Świętokrzyskich. Leszek był jedną z Osób, które wtedy nadawały kształt akademickiemu środowisku turystycznemu.

Zmarł nagle, prowadząc grupę na Święty Krzyż, 10 czerwca 2016 r. w wieku 62 lat (nekrolog).

Katarzyna Papież

Aktywnie uczestniczyła w życiu kołowym w latach ok. 2003-2005, była w Zarządzie Koła.

W lipcu 2015 r. wybrała się z kolegą na trekking po Gruzji, którego kulminacją miało być wejście na Kazbek. 31 lipca wczesnym rankiem na skraju lodowca, gdy kolega na chwilę się zatrzymał, poszła się rozejrzeć. Nie wróciła. Poszukiwania trwały 12 dni, zarówno po stronie Gruzińskiej jak i Rosyjskiej, pieszo i za pomocą helikoptera. (Poszukiwania będą kontynuowane gdy pojawi się jakiś nowy ślad – strona Fundacji Kukuczki)

wspomnienia

Zbigniew Bogusz

Prowadził wiele obozów i imprez, był prezesem naszego Koła w latach 1982-3, działał również intensywnie w Studenckim Kole Przewodników Świętokrzyskich.

Zmarł W połowie sierpnia 2016 r. Pogrzeb odbył się w środę 24.08 na Cm. Północnym, o godz. 13, Kaplica „A”.

Zobacz starsze notki (na dole strony historycznej)