Wędrowali z nami – wspominamy

Maciej Florek

prezes Koła w latach 2003-2005, wiceprezes w latach 2005-2006
niezwykle ciepły i spokojny człowiek, kompan wielu turystycznych (i nie tylko) przygód.

Zmarł 2 sierpnia 2017 r. w wieku 36 lat.

Pogrzeb Maćka 9 sierpnia (środa) na cm. północnym w Warszawie
12:15 – pożegnanie w domu pogrzebowym, sala c
13:15 – msza w kościele sw. Ignacego (

Karolina Aptowicz

Prezes naszego Koła w latach 2011-2014.
Sekretarz Komisji Akademickiej ZG PTTK od 2014 r.
Pełna ciepła i radości osoba, niestrudzony organizator i inicjator ciekawych działań,
ale przede wszystkim nasz „Bolek” – wspaniały Przyjaciel, którego będzie brakować.

Zmarła 19 lutego 2016 r. w wieku 26 lat.

W rocznicę śmierci naszej Koleżanki Karoliny Aptowicz odbyły się Msze św. z modlitwą w Jej intencji:
19 lutego 2017 (niedziela), godz. 19:30, w kościele św. Jacka, Warszawa, ul. Freta 10
20 lutego 2017 (poniedziałek), godz. 7:00, w kościele św. Anny, Warszawa, ul. Krakowskie Przedmieście 68.

Leszek Szczepiński

Był członkiem Zarządu naszego Koła oraz Oddziału Międzyuczelnianego w Warszawie w latach 1970./80.
Zapadły w pamięci Jego pracowitość i czas, który przeznaczał na żmudne  prace przy załatwianiu formalności poprzedzających i rajdy i obozy  górskie. I rzeczowe dyskusje, czy choćby opowiadania o wędrówkach po fortyfikacjach Przemyśla, działalność w Górach Świętokrzyskich. Leszek był jedną z Osób, które wtedy nadawały kształt akademickiemu środowisku turystycznemu.

Zmarł nagle, prowadząc grupę na Święty Krzyż, 10 czerwca 2016 r. w wieku 62 lat (nekrolog).

Katarzyna Papież

Aktywnie uczestniczyła w życiu kołowym w latach ok. 2003-2005, była w Zarządzie Koła.

W lipcu 2015 r. wybrała się z kolegą na trekking po Gruzji, którego kulminacją miało być wejście na Kazbek. 31 lipca wczesnym rankiem na skraju lodowca, gdy kolega na chwilę się zatrzymał, poszła się rozejrzeć. Nie wróciła. Poszukiwania trwały 12 dni, zarówno po stronie Gruzińskiej jak i Rosyjskiej, pieszo i za pomocą helikoptera. (Poszukiwania były kontynuowane – strona Fundacji Kukuczki).
Po 7 latach, w szczelinie lodowca na Kazbeku w Gruzji, odnalezione zostało ciało i 6 listopada 2022 r. rodzina sprowadziła Kasię do Warszawy. W sobotę 12 listopada o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Strumykowej 25 na Białołęce Msza Św. pogrzebowa, po której odprowadzenie na cmentarz tarchomiński przy ul. Mehoffera.

wspomnienia   zdjęcia

Zbigniew Bogusz

Prowadził wiele obozów i imprez, był prezesem naszego Koła w latach 1982-3, działał również intensywnie w Studenckim Kole Przewodników Świętokrzyskich.

Zmarł W połowie sierpnia 2016 r. Pogrzeb odbył się w środę 24.08 na Cm. Północnym, o godz. 13, Kaplica „A”.

Marcin Krzycki

Sympatyk Jedynki, niestrudzony wędrowiec, rowerzysta.

Zmarł 20 kwietnia 2017. Ostatnie pożegnanie odbyło się 25 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela.

wspomnienia

Zobacz starsze notki (na dole strony historycznej)