Spływak 9-10 lipca

Wszystkich spragnionych wakacyjnego wypoczynku na łonie natury zapraszamy na spływ kajakowy jedną z najbardziej malowniczych rzek Mazowsza!  Rajdową bazą będzie gospodarstwo agroturystyczne w Wólce Proszewskiej położone nad samym Liwcem, około 80 km od Warszawy.

Proponowane trasy spływu to w sobotę z miejscowości Kisielany do Wólki Proszewskiej (ok. 4-5h), w niedzielę z Wólki Proszewskiej do Liwa (ok. 6 h). Ostatecznie zostaną ustalone z chętnymi, gdyż możliwości jest wiele zarówno ich wydłużenia jak i skrócenia .

Miłośnikom rowerów proponujemy dojazd w sobotę do Wólki np. z Mińska Mazowieckiego, a w niedzielę po spływie dojazd do Siedlec i powrót pociągiem. Zachęcamy do zorganizowania wspólnej Jedynkowej trasy rowerowej!

Chętni mogą również zrobić sobie wycieczkę objazdową po okolicznych atrakcjach, których nie brakuje. Do zobaczenia jest m. in. zamek gotycki w Liwie, gotycko-barokowy kościół z lustrem Twardowskiego w Węgrowie, Muzeum Architektury Drewnianej w Suchej, Dwór Reymontówka w Chlewiskach, Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu, pole bitwy z 1831 r. w Starych Iganiach, kościół farny św. Stanisława, barokowy ratusz i zabudowa rynku w Siedlcach.

Pozostałych zapraszamy na piknik na kocyku nad rzekę i kąpiel jeśli pogoda pozwoli oraz spacer po okolicy. Dzieciom z pewnością spodoba się stadko kóz i konie. W sobotę wieczorem będzie również ognisko.

Zapraszamy choćby na jeden dzień!:-)

Termin:

9-10 lipca

Miejsce:

Wólka Proszewska

Atrakcje:

kajaki, łódki canoe, ognisko, kozy, lato i relaks:-)

Dojazd:

rowerem lub samochodem (nie posiadających własnego środka transportu prosimy o kontakt w celu zorganizowania dojazdu)

Nocleg:

1 pokój czteroosobowy w domu, 10-cio osobowy parterowy domek z  salą zbiorową, namioty.

Wyżywienie:

Zabieramy ze sobą prowiant na dwa dni oraz kiełbaski i inne rarytasy na ognisko wedle upodobań. Dla chętnych obiad w cenie 15-20 zł w zależności od ustalonego menu.

Koszty:

Kajak 2 osobowy 40 zł/dzień

Kajak 3 osobowy 50 zł/dzień

Łódka canoe 3 osobowa 50 zł/dzień

Łódka canoe 4 osobowa 60 zł/dzień

Do powyższych cen zostanie doliczony koszt transportu do miejsca rozpoczęcia spływu 1 dnia i zakończenia spływu 2 dnia, ok. 2-5 zł w zależności od liczby osób jadących busem

Pokój 4 osobowy 30zł/os.

Domek 15 zł/os.

Namiot 10 zł/os.

Drewno na ognisko ok. 2-3 zł/os.

Zgłoszenia:

do końca czerwca na adres agnieszka_wiesyk@op.pl. Przy zapisie konieczne jest opłacenie kosztu wynajęcia kajaka/łódki.

 

Każdy bierze udział w spływie na własną odpowiedzialność. Członkowie PTTK objęci będą ubezpieczeniem od NNW, natomiast pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.