Koło

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nr 1 przy Politechnice Warszawskiej „Jedynka” jest najstarszym Kołem akademickim działającym w Warszawie, drugim w Polsce. Zostało założone w 1954 roku i od tej pory niestrudzenie zajmuje się organizacją wyjazdów na studencką kieszeń: weekendowych i dłuższych wycieczek górskich, krajoznawczych pieszych rajdów nizinnych, wyjazdów rowerowych, spływów kajakowych, jednodniowych wycieczek po Warszawie i okolicach, imprez na orientację. Pozwalają nam one aktywnie spędzać czas, odkrywając najpiękniejsze zakątki Polski i Europy, oderwać się od codzienności i ruszyć na spotkanie z przyrodą.

Nie jesteśmy jednak biurem podróży. Uczestnicy biorą udział w przygotowywaniu wyjazdów. Z imprez nie czerpiemy żadnych dochodów, a wyjazdy staramy się organizować tak, aby koszty były jak najniższe. Na naszych imprezach nie spożywamy napojów alkoholowych.

Jedynka zrzesza zarówno studentów jak i absolwentów warszawskich uczelni, ale nie tylko. Są u nas amatorzy turystyki oraz zawodowcy, wszyscy wzajemnie się wspieramy i uzupełniamy dzieląc się doświadczeniem i pomysłami. W każdym z nas tkwi pasja!:-)

Zapraszamy także na coroczny Kurs Organizatora Turystyki PTTK organizowany przez nasze Koło, na którym zdobędziesz solidną wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu turystyki oraz podstawowe uprawnienia kadry PTTK. Więcej na temat kursu znajdziesz w zakładce Kurs OT.

Spotykamy się zwykle w środy ok. godz. 18:00 w naszej siedzibie mieszczącej się w pokoju nr 105 w budynku Stołówki Centralnej Politechniki Warszawskiej. Czasami w związku z organizacją kursu OT oraz innymi niecyklicznymi wydarzeniami może się zdarzyć, że nie zastaniesz nas w podanym miejscu, dlatego jeżeli chciałbyś do nas zajrzeć, to dla pewności skontaktuj się z nami.

Jeżeli lubisz:

  • podróżować, nie ważne czym i jak daleko,
  • poznawać nowych ludzi i dzielić się z nimi swoimi zainteresowaniami,
  • zażyć trochę dziczy śpiąc pod namiotem i gotując obiad na ognisku,
  • zwiedzać piękne zakątki naszego kraju i nie tylko,

to Jedynka czeka na Ciebie!:-)