Warszawa, dnia 18.XII.2002

SPOTKANIE WIGILIJNE KOŁA PTTK NR 1 PRZY PW
SPRAWOZDANIE

Dnia 18.XII.2002 r. w pokoju 301 w Gmachu Starej Chemii PW odbyło się doroczne spotkanie wigilijne Koła PTTK nr 1. W spotkaniu tym, oprócz członków Koła, udział wzięli zaproszeni goście: prof. Zbigniew Florjańczyk, prof. Jacek Czajewski, mgr Tadeusz Popończyk, a także członkowie innych kół turystycznych działających na PW: KTE "Styki" i "Redox". Wzięli udział przedstawiciele Soli Deo, oraz Koła naukowego Chemików Flogiston i WRS. W sumie zaszczyciło nas swoją obecnością około 30 osób.

Po odśpiewaniu kolędy przy dźwiękach gitary i przemówieniu Prezesa Koła nastąpiło tradycyjne składanie sobie życzeń wesołych świąt i pomyślności w Nowym Roku połączone z łamaniem opłatka. Zawiązała się prawdziwie świąteczna atmosfera prawie rodzinna. Łamanie się opłatkiem bardzo nas zjednało i zintegrowało. Następnie kontynuowane było wspólne kolędowanie. W repertuarze oczywiście powszechnie znane najpiękniejsze polskie kolędy. Kolędy zostały wspólnie odśpiewane przy akompaniamencie gitar przez wszystkich uczestników spotkania z pomocą opracowanego specjalnie na tą okazję śpiewnika. W bardzo tradycyjnym nastroju i kulturalnej oprawie rozpoczęła się skromna uczta. W czasie spożywania słodkości prowadzone były rozmowy i dyskusje dotyczące szeroko pojętej turystyki. Spotkanie to rozpoczęte o 18:15 skończyło się prawie o godzinie 22.

Spotkanie to było również swoistą inauguracją naszej działalności w nowej siedzibie Koła w Gmachu Starej Chemii.

Monika Pawelec
Ryszard Wilk