UWAGA: To jest tylko mirror strony http://jesien-idzie.inet.waw.pl/legend/2003/ (z 2008 r.)

V Legionowskie Marsze na Orientację ,,LEGEND 2003''

I Zawody w Turystycznym Biathlonie na Orientację ,,SALWA'03''

PROTOKÓŁ

1. Organizatorzy:Klub Turystyczny Elektryków "STYKI'', Klub Turystyki Górskiej "Magury"
  2. Miejsce imprezy: Lasy Nieporęckie

3. Czas imprezy: Niedziela, 16 marca 2003, od 10:30 do 15:13

4. Pogoda: Pochmurno, bezdeszczowo, temperatura 3 - 5 oC

5. Mapa: niepełna w skali 1 : 9 434, pełna, częściowo przysłonięta

6. Zespół organizatorski:

7. Maciej Ostrowski (PInO nr leg. 475)

Kierownik imprezy, budowniczy etapu, Sędzia główny

Marcin Salwa

Budowniczy i sędzia strzelnicy

Maciej Czeredys

Budowniczy i sędzia strzelnicy

Anna Salwa

Sekretariat imprezy

8. Mapa Etapu (uwaga - plik ok. 300 kB)

9. Mapa Wzorcowa (uwaga - pliki ok. 300 kB)

10. Klasyfikacja

11. Podsumowanie

12. Impreza miała charakter eksperymentalny. Do tradycyjnej koncepcji turystycznych marszy na orientację dołączyliśmy strzelnicę. Od wyników strzelania uzależniliśmy ilość punktów, które mięli do potwierdzenia uczestnicy. Poza orientacją terenową decydowała zatem celność strzelania. Mamy nadzieję, że poddani naszym eksperymentom są zadowoleni i - jeśli przyjdzie nam jeszcze kiedyś organizować imprezę tego typu - zaszczycą nas swoją obecnością.

Oczywiście nie ustrzegliśmy się błędów - przygotowaliśmy tylko jedną trasę, na której rywalizowali tak starzy wyjadacze, radzący sobie bardzo dobrze w imprezach rangi Pucharu Polski w Marszach na Orientację jak i początkujący, mający na swoim koncie jedną, dwie imprezy, a nawet po raz pierwszy stykający się z InO. Trasa - musiała uwzględnić zróżnicowany poziom umiejętności uczestników - dla jednych była zbyt łatwa, dla innych stanowiła bardzo poważny problem. Stąd w klasyfikacji aż czterech zwycięzców i bardzo szeroka rozpiętość punktacji. W przyszłych edycjach musimy przygotować więcej tras, tak, by poziom rywalizacji był bardziej wyrównany.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom tj. kolegom: Andrzejowi Krochmalowi, Sławomirowi Otapowi, oraz drużynie Mechafix w składzie Andrzej Szrejna, Adam Szrejna, oraz zespołowi HKT TREP PTTK w składzie Wojciech Drozda, Kazimierz Makieła. Godne podkreślenia jest zajęcie wysokich pozycji przez mniej zaawansowanych uczestników: zespołu w składzie Michał Hubert, Jarosław Skowroński (drugi wynik), oraz Macieja Kopra (czwarty wynik).

Zapraszamy na kolejne imprezy KTG Magury i KTE STYKI - ,,JESIEŃ IDZIE'03" i ,,LEGEND'04"

,,LEGEND'04'' odbędzie się 23 maja 2004
...o ile nie będzie zakazu wstępu do lasu :- )

ARCHIWALNY REGULAMIN LEGEND'2003 (.doc)