40 lecie KTE STYKI

Drogie Styki,

Z pewnym - tylko rocznym - opóźnieniem (szczęśliwi wszak czasu nie liczą) zapraszamy gorąco na obchody 40-lecia Klubu. Chcielibyśmy zobaczyć jak najwięcej ze Styków z różnych pokoleń razem, przy wspólnym ognisku i wspólnej zabawie. Chcielibyśmy powspominać stare dzieje, a młodym przypomnieć bogatą historię Styków i pokazać, jaką jesteśmy siłą.

Dlatego wszystkich Was, ze wszystkich stron Polski i świata, zapraszamy już teraz na obchody jubileuszu. Ich kulminacja odbędzie się w dniach 7-8 czerwca na wyjazdowej imprezie w Koszelance. Tydzień wcześniej na Głównej Auli Politechniki Warszawskiej zostanie otwarta wystawa zdjęć i innych klubowych pamiątek - stąd nasza prośba o podzielenie się z nami jak największą ilością archiwalnych zdjęć lub innych stykaliów. W czwartek poprzedzający imprezę zapraszamy na śpiewanki w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w sali 412 od g.20:00.

Odszukajcie swoich znajomych i przyjaciół, przekażcie im tę nowinę... Skorzystajcie z kilku form wymiany informacji:

Bardzo prosimy o odzew i pomoc w odszukaniu kontaktów oraz wszelką inicjatywę, która pozwoli nam uczynić nasze obchody tak bardzo stykowe, jak tylko się da.

Szczegóły dotyczące imprez będą pojawiać się na naszej stronie.

Będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia, wraz z podaniem ilości osób. W sprawie potwierdzenia prosimy kontaktować się z Agnieszką Salwą, a.stelmach@gmail.com.

Kontakty do nas:

• organizacją obchodów kieruje Arek Wiatrowski, awiatrowski@gmail.com

• gromadzeniem kontaktów opiekuje się Agnieszka Salwa, a.stelmach@gmail.com

• gromadzeniem archiwaliów - stykaliów opiekuje się Witek Grzesik, witold.grzesik@wp.pl

Garść informacji dodatkowych

Poniżej kilka potrzebnych szczegółów dotyczących zlotu.

1. Trasy turystyczne przygotowane przez zapaleńców:
- Trasa piesza na 40 lecie, półemerycka "przez Puszcze Kamieniecką"

Długość orientacyjna około 18km, sympatyczny spacer po lasach Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego po szlakach często odwiedzanych przez ostatnie kilkanaście Rajdów Noc świętojańska.

Spotkanie przy kasach na dworcu PKP Warszawa Wileńska o 9:30, prosimy kupić glejty do Łochowa, jeśli planujesz powrót pociągiem to również powrotny na niedzielę. Uwaga dla spóźnialskich: pociąg odjedzie o 9:50 i stanie w Łochowie około 10:52

Koszt biletu PKP KM w jedną stronę normalny w granicach 10 zł.

Spacer będzie przebiegał szlakiem czarnym do Jerzysk (kawałkami ścieżką przyrodniczą) po drodze mogiła, stary dąb, potem do czerwonego, czerwonym do niebieskiego przejdziemy niebieskim obok rezerwatu Jegiel, następnie przez Nowe Łazy, Łazy do Koszelanki. Czasu będzie dużo więc można będzie iść umiarkowanym tempem, czasem gdzieś przystanąć, zjeść drugie śniadanie lub wydłużyć trasę aby coś zobaczyć (skonsumować przygodne jagódki). W razie gorszej pogody zrobimy skrót bezpośrednio z łochowa szlakiem niebieskim do łazów (trochę szosowania niestety)

W niedzielę proponuję standardową trasę żółtym szlakiem a potem szosami do Barchowa ok. 10km

Ryszard Wilk
PTP 10324
602-854-843
ekorych(@)buziaczek(.)pl

- Trasa dla twardzieli :)
Wyjazd: w sobotę 7 czerwca zbiórka przed kasami na Wileńskim o 8:30. o 8:50 pociągiem do miejscowości Topór. Jedziemy nieco ponad godzinę.

Trasa: idziemy niemal całkowicie w lesie po szlakach turystycznych oraz po każdej napotkanej wydmie. Będzie to raptem jakieś 20 km, więc należy oczekiwać licznych odpoczynków :-)

Zabrać: dobry humor, styczność, jedzenie i picie na cały dzień, jako że sklepu nie spotkamy niemal do końca trasy oraz rzeczy potrzebne do noclegu, a także do warunków atmosferycznych.

Powrót: Na własną rękę lub nogę.

Prowadzący (na manowce): Piotr Buciak
Kontakt: pbuciak MAłPA elka.pw.edu.pl, tel. 607 118 077

2. Mapka dojazdu

Z Warszawy ruszamy na Białystok aż do mosteu nad Bugiem (przed Wyszkowem) przed którym skręcamy  w prawo na Łochów. Po paru kilometrach,  zaraz za rzeką Liwiec skręcamy w lewo.

3. Opłaty: studenci 30 zł, pozostali 100 zł

W cenie niezapomniane przeżycia, zakwaterowanie bez pościeli, pamiątkowy kubek, plakietka i koszulka. Płatność na miejscu. Istnieje możliwość wykupienia pościeli za dodatkowe 6 zł. za komplet. Dochód z imprezy przeznaczymy na remont Chałupy Elektryków, naszego wspólnego domu w Beskidzie Niskim.Będziemy wdzięczni za przyniesienie małego „co nie co”, które uatrakcyjni nasz wspólny
pobyt.

4. Uproszczony plan imprezy:
    - od rana - część turystyczna (info wkrótce)
    - ześrodkowanie tras ok. 18:00
    - rejestracja uczestników oraz rozkwaterowanie
    - rozpoczęcie części oficjalnej. ok. 20:00
    - część artystyczna