Polska Jesień
Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej
zaprasza na rajd

"artystyczna Sokołówka"

Zajęcia dopiero co się zaczęły, laboratoria, tu wejściówka, tam sprawozdanie i głupot wkuwanie ;) Ciągnie Cię żeby porobić coś ciekawszego? Jest na to pewna rada- pakuj plecak i jedź z nami w *Góry Bystrzyckie*. W 3 dni odpoczniemy od codziennych, przyziemnych spraw:)

Zbiórka w czwartek, 01.11, o godzinie 21.50 w hali dworca Warszawa Wschodnia od strony ulicy Kijowskiej.

Wyjeżdżamy o godź. 22.33 pociągiem pospiesznym do Wrocławia, gdzie przesiadamy się na osobówkę do Bystrzycy Kłodzkiej. Z tamtąd podjedziemy PKSem do Młot-Leśniczówki, gdzie lądujemy o godzine 08.43. Wędrujemy zielonym, a później żółtym szlakiem na północ, do Chaty, do której powinniśmy dotrzeć ok. godziny 16. Po drodze liczne atrakcje- pozostałości po biwakujących niemieckich żołnierzach, fort i figura tajemniczego Strażnika Wieczności. Poszukamy też grobu budowniczego drogi, którą biegnie żółty szlak- Wreda.

W sobotę nauczymy się obsługi kompasu, podpatrzymy jak powinno się sprawnie prowadzić grupę, pokręcimy się po okolicznych górach i leśnych drogach. Ci z nadmiarem energii mogą rano zrobić prezent grupie i zejść do polanickiej piekarni po świeże bułeczki :)

W niedzielę przejdziemy na drugą stronę Polanicy, zdobędziemy Orle Skały przy zamku Leśna, z których roztacza się piękny widok na okolicę Szczytnej- tu spróbujecie sprawdzić, czy mapa, którą kupiliście odzwierciedla rzeczywistość :)

Wieczorem zdobywamy pociąg i po dwóch, niestety, przesiadkach lądujemy na Warszawie Centralnej o 06.00 rano. Pod prysznic i na zajęcia:)

*W skrócie:*

*Zbiórka* : czwartek, 01.11.2007 o godz. 21.50 w hali dworca Warszawa Wschodnia od strony ulicy Kijowskiej.

*Powrót*: poniedziałek 05.11 o godz.06.00 na dworcu Warszawa Centralna.

*Nocleg*: Chata "Sokołówka", 1 h drogi od Polanicy Zdroju - są materace, zabieramy własne śpiwory + ew. karimatę.

*Koszt: *115 zł
Cena obejmuje koszt transportu, zakwaterowania, chleba oraz obiadu w niedzielę. Organizatorzy nic nie zarabiają na wycieczce, wyjazd będzie rozliczony a pieniądze, które pozostaną, oddane uczestnikom. Założona została zniżka 37% na pociąg - jeśli zbierze nas się więcej niż 10 osób dostaniemy bilet grupowy ze zniżką 50%, co znacznie obniży koszt wyjazdu.

*Zapisy i wpłaty do* 29.10 (poniedziałek-włącznie), należy skontaktować się z organizatorem(dane kontaktowe na dole)

*Zabieramy ze sobą:* -Ciepłe ubrania, coś od wiatru i od deszczu, czapkę, rękawiczki, ew. stuptuty -"Suchą rezerwę"-1 szt bielizny, skarpet i koszulkę, szczelnie zamknięte w foliowy worek -Śpiwór, karimatę, menażkę, nóż, łyżkę, kubek. -Mapy(np Ziemia Kłodzka Compasu), kompas. -Telefon komórkowy,ładowarkę. -Latarkę/czołówkę oraz zapasowe baterie do niej. -Rozchodzone i zaimpregnowane buty, kapcie do chaty. -Świeczkę, zapałki, apteczkę -Mydło, ręcznik. -Kanapki na podróż do Chaty(pierwszym zorganizowanym posiłkiem będzie obiadokolacja). -Słodycze, coś na wspólną przegryzkę. Skrytożerców demaskujemy i osadzamy w twierdzy! *-Artykuły żywieniowe wyszczególnione na Indywidualnych Listach rozdanym uczestnikom.* -Aparat foto, ew instrument, śpiewniki -Dobry humor;) -Wszystko pakujemy w foliowe worki, nie istnieją nieprzemakalne plecaki!

Informacje dodatkowe:
*Członkowie PTTK z aktualna składką członkowską są objęci ubezpieczeniem NNW. Uczestnicy nieobjęci ubezpieczeniem ze strony PTTK zobowiązani są do indywidualnego ubezpieczenia się. Każdy z uczestników zobowiązany jest do posiadania stosownego ubezpieczenia, za jego brak organizatorzy nie biorą odpowiedzialności.
Wyjazd jest bezalkoholowy.
Wyjazd jest przeznaczony dla osób pełnoletnich.
Liczba uczestników jest ograniczona.
Kursanci OT mają pierwszeństwo w zapisach.

*Kontakt -zapisy, wpłaty i organizacja.*
Marcin Grabowski