Krótka relacja z tego co wydarzyło się na
XII TRnO „Jesień Idzie“


18 listopada 2007 roku na terenie Lasów Pomiechowskich odbył się XII Turystyczny Rajd na Orientację „Jesień Idzie“, od 2007 roku nazwany imieniem Macieja Ostrowskiego. Nie był to rajd zwyczajny. Po raz pierwszy w swojej historii zabrakło na nim obecności osoby najważniejszej, osoby Maćka Ostrowskiego. Przez te wszystkie lata, właśnie Maciek kierował rajdem, miał wszystko w swojej głowie. Nawet kiedy zapadł na ciężką i nieuleczalną chorobę, rajd co roku się odbywał, z pomocą przyjaciół rzecz jasna. Przyjaciół z różnych środowisk turystycznych w których Maciek się pojawiał. Bo jakoś tak było, że wszędzie gdzie Maciek zawitał, udawało mu się zaszczepić pasję InO u innych. Tak też było w Kole PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej...


Rajd rozpoczął się nietypowo, bo „dzień przed“. Już w sobotę do szkoły w Pomiechówku dotarli pierwsi uczestnicy Rajdu, organizatorzy budujący niedzielne etapy oraz Przodownicy Imprez na Orientację. W szkole odbywał się Zlot Przodowników InO. Były też śpiewanki z gitarą i harmonijką.


W niedzielę na Rajd zjechało wielu uczestników, chyba najwięcej w stosunku do Rajdów „Jesień Idzie“ lat minionych. Przybyli też szczególni dla nas goście, przedstawiciele Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, Kol Ryszard Kunce – z-ca Sekretarza Generalnego ZG PTTK oraz członek honorowy PTTK, Kol Tadeusz Martusewicz – Przewodniczący Kapituły Odznaczeń ZG PTTK. Zawitał też w pełnym składzie Zarząd naszego Oddziału Międzyuczelnianego PTTK. Po co całe to zamieszanie?


Na wniosek Zarządu Oddziału Międzyuczelnianego nasz Ś.P. Kolega Maciej Ostrowski odznaczony został pośmiertnie Złotą Honorową Odznaką PTTK. Oddznaczenie to przyznała Kapituła Oddznaczeń ZG, a wręczali osobiście szacowni goście z Zarządu Głównego. Oddznaczenie odebrał Prezes Zarządu Koła PTTK nr 1 przy PW, ponieważ najbliżsi Maćka nie mogli być obecni tego dnia w lesie. Podczas uroczystego przekazania odznaczenia okazało się, że wydarzenie to jest wydarzeniem precedensowym; w całej historii PTTK nie odznaczono jeszcze nikogo pośmiertnie Odznaką Honorową. Dla tych co Maćka nie znali może być to kolejny dowód jak znaczącą postacią był w środowisku turystycznym, a zwłaszcza wśród polskich orientalistów.


Zanim pierwsi uczestnicy wystartowali na trasy dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w XI TRnO „Jesień Idzie“ 2006 odebrał Kol. Andrzej Krochmal, zaś absolwenci Kursu Organizatora i Animatora Imprez na Orientację otrzymali od Mazowieckiej Komisji Imprez na Orientację pamiątkowe certyfikaty.


Uczestnicy Rajdu ruszyli na trasy w kategoriach TP (dla początkujących), TS (dla zaawansowanych) oraz TF (trasa familijna). W sumie wystartowało 54 uczestników. Na półmetku czekały drożdżówki i herbata, zaś na starcie-mecie przez cały czas płonęło ognisko, można było poczęstować się bułką, kiełbaską oraz kijem do upieczenia. Również była gorąca herbata. Uczestnicy wracający z tras wyglądali na zadowolonych:)


Mini galeria

od lewej: Tadeusz Martusewicz, Ryszard Kunce, Łukasz Skłodowski, Marcin Grabowski

Wojtek Drozda wręcza certyfikaty ukończenia kursu animatora i organizatora InO


Prezes Jedynki, Marcin Grabowski odbiera odznaczenie Maćka Ostrowskiego od Kol. Tadeusza Martusewicza, Przew. Kapituły Odznaczeń ZG PTTK, honorowego członka PTTK


Inżynierowie z ino-budowy :) Od lewej: Rysiek Wilk, Michał Segit, Kasia Kalinczuk i Piotr Buciak

Gdzieś na trasie zawodów... Pomnik pamięci ofiar katastrofy lotniczej.

Bartek z Zosią, najmłodszą uczestniczką naszych zawodów. Ponoć to już jej trzecia impreza na orientację :)

Uczestnicy Rajdu

 

Autorzy zdjęć: Zbyszek „Zby“ Król, Adam Wojciechowski


więcej zdjęć :