Polska Jesień
Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej
zaprasza na rajd pieszy

"Arkadia"
Na Dobry Początek Roku (akademickiego)

27-28 X 2007

Jesień jest piękna - zwłaszcza na łonie natury. Przenieśmy się więc w barwne krajobrazy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, poczujmy nastrój romantycznej Arkadii i dajmy się zachwycić urokiem Nieborowa. A wieczorem spędźmy miło czas przy dźwiękach gitary...

Warianty wyjazdowe:

1. Trasa im. Indiana Jones`a

Zbiórka: w sobotę - 27 października - spotykamy się o 7:50 na dworcu Warszawa Śródmieście PKP, przy kasach w kierunku zachodnim (peron trzeci).

Kupujemy bilety do Mysłakowa:

• osoby, które nie mają zniżek, kupują bilet wycieczkowy - 15% taniej
  • osoby, które mają ważną Kartę Miejską, kupują bilet na trasę: Warszawa Gołąbki - Mysłaków
Jedziemy pociagiem do Łowicza Głównego o godz. 8.25.

Powrót: w niedzielę - 28 października - na dworzec Warszawa Śródmieście PKP, ok. godziny 13:00.

Trasa: Mysłaków -> Arkadia (zwiedzamy XVIII-wieczny park romantyczny) -> Nieborów (zwiedzamy zespół pałacowo-parkowy) -> Bolimowski Park Krajobrazowy -> nocleg w Zespole Szkół w Bartnikach.

Orientacyjny koszt:

• cena noclegu - ok. 10zł,
  • bilety w obydwie strony - 15zł ulgowy/studencki, 19zł normalny,
  • bilety wstępu - 10zł ulgowy/studencki, 21zł normalny.

Nocleg: w warunkach turystycznych, w zespole szkół w Bartnikach.

2. Trasa im. Ryszarda Wilka

Zbiórka: Spotkanie PKP Warszawa Srodmiescie o 10:25, odjazd o 10:45 z zakupionymi glejtami do stacji Sucha Zyrardowska (kierunek na Skierniewice)

Trasa: spacerek zielonym szlakiem: Jesionka - Lubno - Porościeniec - pomnik 1939 - Gora Wilczy Krzyz - Bartniki (okolo 17-18 Km = 2,5 MiliPolskiej) Glownie lasem czesciowo utwardzonymi drogami przez Bolimowski PK

Nocleg: w warunkach turystycznych, w zespole szkół w Bartnikach.

Zabieramy ze sobą:

• śpiwór, karimatę,
  • odpowiednie ubranie(coś ciepłego, coś od deszczu, itp.),
  • prowiant na dwa dni,
  • wygodne i rozchodzone buty, obuwie na zmianę do chodzenia po szkole,
  • kubek, herbatę, termos
  • mapę, kompas
  • legitymację studencką
  • latarkę/czołówkę
  • instrumenty muzyczne(gitara, itp.), śpiewniki
  • dobry humor !!!

Informacje dodatkowe:

• Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Każdy bierze w niej udział na własną odpowiedzialność i ryzyko.
  • Osoby posiadające ważną legitymację członkowską PTTK będą ubezpieczeni, pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
  • Impreza jest bezalkoholowa!!!
  • Osoby, które chcą dotrzeć tylko na nocleg, bądź iść własną trasą, prosimy o kontakt.

Kierownictwo rajdu:
Edyta Tomczyszyn, tel. 697-527-999, e-mail: etomczyszyn (at) tlen pl