[Politechnika Warszawska]

O Rajdzie
Prowadzone trasy
Informacje dodatkowe

Rajd odbywa się regularnie już od 1992 roku. Zapoczątkowany jako rajd dla uczestników Kursu OT, urósł do rangi największej cyklicznej imprezy turystycznej organizowanej przez "Jedynkę". Na ostatnim “Czersku” w 2005 roku na zamku zjawiło się około 100 osób! Rajd ten to piękne trasy dojściowe w sobotę - zarówno przez Mazowiecki Park Krajobrazowy od wschodu jak i przez lasy z okolic Zalesia Górnego... To także podziwianie budzącej się z zimowego snu przyrody i szukanie wiosny. Rajd wieńczony jest Ruinadą – imprezą odbywającą się w średniowiecznej wieży zamkowej – pokaz radosnej twórczości artystycznej studentów uczelni wszelkich ;) i gitaro-śpiewanie do białego rana!

Informacje podstawowe:
- sobota : trasy dojściowe do zamku, prowadzone przez różne kluby turystyczne - patrz niżej
- nocleg w wieży zamkowej w Czersku, koszt od osoby: 12 zł - w nocy będzie zimno! ubierzmy się więc właściwie:)
- Ruinada - program artystyczny - zachęcamy do przygotowywania własnych występów: skecze, piosenki, głupie historie ;)
- niedziela: do około godziny 10.00 opuszczamy zamek, trasy powrotne w zależności od chęci uczestników

[Strona o Czersku]

Zapraszamy do zgłaszania tras.

Prowadzone trasy:

Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej [Koło PTTK nr 1 "Jedynka"]

Trasa szkoleniowa OT p.w. Poskromienia Zimy
Zbiórka: Godzina 8:00, Dworzec Warszawa Sródmieście przy kasach w kierunku wschodnim. Kupujemy bilety do Zabieżek. Proszę o punktualność! (Pociąg odjeżdża o 8:15).
Trasa: Zabieżki - Rezerwat Szerokie Bagno - Ponurzyca - ?* - króryś z mostów przez Wisłę w Górze Kalwarii - Czersk (około 30 km)
Co zabrać?: prowiant na drogę, ciepłe ubranie, buty na zmianę, termos z gorącą herbatą, latarkę, materiały/pomysły do wykonania marzanny:), śpiwór, karimatę. Wstęp dla wszystkich otwarty, trasa może do najlżejszych nie należy ale damy radę! Zapraszam!
Przewidywany czas dotarcia na zamek: 19 - 20
Kontakt: Łukasz Skłodowski
idziepoziemi (małpka) os.pl

Studencki Klub Podróżniczy "Czwórka" [Koło PTTK nr 4]

Zbiórka: Godzina 07:15, Dworzec Warszawa Śródmieście przy kasach w kierunku wschodnim.
Trasa I: Karpiska – Zagórzanki – Rynek – rez.Szerokie Bagno – krzyż leśników – Czarci Dół – Ponurzyce – Kresy – Galasy – Kominki – Tabor – Kozłówko – Sobiekursk – Glinki – Kępa Pijarska – Kępa Gliniecka - Ostrówek – Góra Kalwaria – Czersk (32 km).
Trasa II: Wola Rębkowska – Huta Garwolińska – Stara Huta – Łucznica – Górki – L. Czarci Dół – Pogorzel – Góry Gródeckie – Warszówka – Brzezinki – Dziecinów – Kosumce – Ostrówek – Góra Kalwaria – Czersk (26 km).
Kontakt:
660 727 384 (Bartek), 509 088 485 (Zbyszek)

Koło nr 11 OM PTTK w Warszawie [Koło PTTK nr 11]

Trasa Kursu OT Koła nr 11 - trasa H5N1
Zbiórka: Godzina 09:40, Dworzec Warszawa Zachodnia, jedziemy pociągiem do Radomia.
Trasa: sobota - Zalesie Górne - ?? - Czersk
niedziela: Czersk - ?? - Warszawa
Trasa ku czci Johna Harrisona w 230 rocznicę śmierci i 313 rocznicę urodzin tego wybitnego angielskiego cieśli i zegarmistrza samouka
Kontakt: Szymon Bijak

Akademicki Klub Turystyczny SGGW Koło PTTK nr 16 [Koło PTTK nr 16]

Trasa rowerowa
Zbiórka: Godzina 12:00, Metro Imielin (Multikino)
Trasa: Metro Imielin (Multikino) - Kabaty - Konstancin - Góra Kalwaria - Czersk, dystans około 45 km, czas około 5 godzin
Kontakt: Jakub Lichwa
trewor (małpka) gazeta.pl

Klub Turystyczny Elektryków "Styki" [KTE Styki]

Trasa 'Południowa'
Zbiórka: Godzina 09:30, Dworzec Warszawa Sródmieście przy kasach w kierunku zachód.
Jedziemy pociągiem w kierunku Radomia do miejscowości Krężel. Stamtąd wpierw łąkami i sadami, a potem wzdłuż Wisły do Czerska. Długość około 28-30 km. Zabrać dobry humor i inne potrzebne rzeczy :-)
Kontakt: Piotr Buciak
P.Buciak (małpka) elka.pw.edu.pl

Co należy zabrać?
karimat, śpiwór, ciepłe ubranie (nocleg w nieogrzewanej i przewiewnej wieży zamkowej), coś od deszczu na trasie, latarkę, kubek, prowiant (kanapkowo - podobny) na 2 dni, kielbase/coś innego na ewentualne ognisko, herbatę ekspresową w torebkach, butelkę 1-1.5l z woda do picia, termos z gorącą herbatą na trasę, aparaty fotograficzne, śpiewniki, gitary, inne instrumenty... ksiazeczki OTP/inne książeczki, legitymacje studenckie, kompas, mapę (kursanci!)

Nie zabieramy:
alkoholu, elektrycznych urządzeń grających, złego humoru...
.

Udział w rajdzie bierzemy na własną odpowiedzialność!

Organizacyjne spotkanie przedrajdowe : 22 marca 2006, środa, godzina 18:10, gmach Starej Chemii PW, ul. Noakowskiego 3. Obecność kierowników tras wskazana :) - rozdane zostaną druki list, załączników oraz wkładki dla uczestników, wymienimy się też numerami telefonów. Jeśli nie zdążysz na 18:10, przyjdź później - jesteśmy w sali do 20:00.

Informacje dodatkowe dla kierowników /nie tylko/ tras:

- kierownicy na trasie zbierają opłatę za nocleg w zamku, zapisują wpłaty na liście, a uczetnikom którzy zapłacili rozdają pamiątkowe wkładki do książeczek OTP, które są biletem wstępu do zamku :)
- na trasie należy też wypełnić załącznik nr 5 oraz zebrać od uczetników bilety PKP/PKS/inne (ze zniżką studencką)
- o wszelkich opóźnieniach i problemach należy poinformawać kierownika rajdu.
- trasy należy tak planować aby przybycie do zamku odbyło się w godzinach 17:30 - 20:00 (!)
- wszystkich, uczestników również, prosimy o branie faktur VAT podczas robienia przedrajdowych zakupów (artykuły spożywcze).
Oto konieczne dane:

Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej
pl. Politechniki 1
NIP: 525-000-58-34

Kontakt z kierownictwem rajdu:

Maciej Florek
mflorek (malpka) elka.pw.edu.pl