Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze

Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej
Oddział Międzyuczelniany w Warszawie

XLIII rajd Noc Śwtojańska

24-25 czerwca 2006
pod znakiem STOSUNKÓW...
...między panem, wójtem a plebanem :)

+

InOSerdecznie zapraszamy na XLIII rajd Noc Świętojańska organizowany przez Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej, który odbędzie się w dniach 24-25 czerwca 2006.

Będziemy różnymi trasami wędrować przez piękne tereny Puszczy Kamienieckiej, aby wieczorem rozbić namioty na wyspie na rzece Liwiec koło Kamieńczyka. Rozpalimy tradycyjne ognisko, przy którym dźwięki gitar i śpiewanki będą trwały do białego rana. Nie zabraknie także pieczenia kiełbasek, artystycznych występów i konkursów. Jak co roku zostanie wybrana Miss Rajdu, rozwiązemy konkurs na najpięknieszy wianek! Kultywując słowiańską tradycję Dnia Zakochanych o północy rzucimy wianki na wodę. Za wiankami skoczą panowie, a za nimi... panie :) Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę.

Chętni w sobotę będą mogli wziąć udział Imprezie na Orientację. Tym razem będzie to dość nietypowe InO, z bardzo ciekawą trasą krajoznawczą. Szczegóły wkrótce.

Drugiego dnia po śniadaniu składamy namioty i przygotowujemy się do powrotu. Trasami innymi niż poprzednio udajemy się do stacji kolejowej, z której wracamy do Warszawy.

W tym roku ześrodkowanie Rajdu odbędzie się pod znakiem stosunków... między panem, wójtem a plebanem. Przebieżmy się więc za chłopów, drobną i grubą szlachtę, rycerstwo oraz piękne pastereczki... Jak na Noc Swiętojanską przystało na pewno znajdzie się też jakaś nimfa z kwiatem paproci oraz zakochany pastuch! Dajcie się ponieść fantazji i pomóżcie nam urozmaicić XLIII Noc Świętojańską!

a jak trafic na Wyspe Swietojanska? ...pobierz mapkę!Chcesz wiedzieć jak było w zeszłym roku?

A jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej – wejdź w dział Relacje z Imprez (http://jedynka.om.pttk.pl/dokumenty/relacje.html)


SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:

TERMIN: 24-25 czerwca 2006

MIEJSCE: Puszcza Kamieniecka, nocleg na wyspie na rzece Liwiec w pobliżu Kamieńczyka

KOSZT: przejazdy + 2 zł -składka rajdowa (wpłacamy na trasie kierownikowi grupy)

TRASY SOBOTNIE :

* BUL, BUL, BUL.... trasa pontonowa
Zbiórka : Warszawa Wileńska PKP g.7:50 (przed kasami) (odjazd 8:10), bilety do Łochowa
Jeśli chcesz spłynąć pontonem rwącą i dziką rzeką Liwiec, dołącz do nas! Najlepsi może przeżyją:) Przyjdź na zbiórkę z własnym pontonem! Startujemy w Wólce Paplińskiej koło Łochowa.
Prowadzą : Tomasz Szynkielewski i Szymon Bijak (spellbinder_@_poczta.fm)

* SZYBKIE JAGNY – na wyspę tylko z Jagną! (trasa piesza przyspieszona)

Zbiórka : Warszawa Wileńska PKP g.11:20 (przed kasami) (odjazd 11:42 !), bilety do Urli
trasa : Urle > Kukawki > Strachów > Nadkole (ok 15 km)
Prowadzą : Szybkie Jagny (Marta, Agata, Marta) (akrawedka_@_poczta.onet.pl)


* Trasa piesza Koła PTTK nr 1 (tradycyjna)
Zbiórka : 8:30 Dw PKP Warszawa Wileńska (przy kasach) (odjaz 9:10), bilety do Toporu
trasa : Z Toporu PKP, przez Lasy Puszczy Kamienieckiej, około 25 km, trasa całodniowa
Prowadzą : Bogdan Ziółkowski i Ryszard Wilk (rwilk_@_ee.pw.edu.pl)


* Trasa Rowerowa KTE Styki
Zbiórka: g.7.10 Dworzec Warszawa Śródmieście: pociągiem o 7.40 jedziemy do Grodziszczy Mazowieckich (w pociągach KM rowery do biletu wożone są bez opłat)
Atrakcje: Przejedziemy od 70 do 90km. Obejrzymy zamek w Liwiu, pałacyk w Starej Wsi, może kilka kapliczek. Jeśli czasowo się uda to odwiedzimy Muzeum Gwizdka w Gwizdałach. Po za tym zapewniam dużo mazowieckiego piachu pod kołami, dlatego też trasa jest kierowana dla "trochę bardziej" zaawansowanych rowerzystów.
Zabieramy ze sobą: oprócz rajdowego ekwipunku klasycznego (patrz strona organizatora): Rower :-) przy czym przystosowujemy go do jazdy jako normalny uczesnik ruchu drogowego (oświetlenie, sprawne hamulce itp).Polecam ze sobą wziąć kask (chociażby dlatego, że chroni od słońca), MPO - czyli kurtkę odblaskową. Trochę sprzętu naprawczego będę posiadał, ale to może nie wystarczyć, więc weźcie przynajmniej jakieś łatki do dętek.
Kontakt: Paweł Hańczur, 607548770,
sinuhe-1980@tlen.plTRASY NIEDZIELNE :

Trasa krajoznawcza na Orientację (1pkt InO)
Nadkole >> .. >> Szewnica PKP (ok 15 km)
Trasa nietypowa, bo zamiast lampionów do odnalezienia będą szczegóły terenowe. Start w godzinach 9-10, meta ok 14-17:00.
[Maciej Ostrowski, Ryszard Wilk]. Szczegóły dot.trasy będzie mozna poznać dopiero na rajdzie w niedzielę przed startem! Polecamy!
(Z Szewnicy jeżdzą do Warszawy pociągi, około co godzinę...)


Polecamy gorąco!


CO ZABRAĆ:
karimatę, śpiwór, namiot, wygodne buty, coś od deszczu, coś od deszczu, latarkę(możliwe trasy nocne InO, a trudno będzie po ciemku), kubek, prowiant (kanapkowo-podobny) na 2 dni, kiełbasę na ognisko, butelkę 1-1.5l wody, aparaty fot., śpiewniki, gitary lub inne instrumenty muzyczne, książeczki OTP, legitymacje studenckie(!), kompas, mapę, i dużo dobrego humoru

NIE ZABIERAMY: alkoholu pod żadną postacią, złego humoru itp… ;)

Udział w rajdzie bierzemy na własną odpowiedzialność!
Członkowie PTTK z ważnym na rok 2006 znaczkiem na imprezię będą objęci ubezpieczeniem NNW.Zachęcamy kluby turystyczne do udziału w Rajdzie i zgłaszania tras (piesze, rowerowe, kajakowe, inne...). Przed rajdem ukażą się plakaty oraz ulotki reklamujące Wasze trasy.INFORMACJE DODATKOWE:

· Jeśli ktoś nie posiada namiotu – w środę 21 czerwca zapraszamy na spotkanie Koła w godz. 18 - 20 do Gmachu Starej Chemii PW (ul. Noakowskiego 3) do sali 301. Przydzielimy miejsce w namiotach klubowych.

· Jeżeli ktoś ma wolne miejsce w namiocie i mógłby udzielić tego miejsca innym to prosimy o kontakt z organizatorami

· Wszelkie inne szczegóły na spotkaniach Koła ( środa, 18.00, Gmach Starej Chemii PW, sala 301)


Informacje dodatkowe dla kierowników /nie tylko/ tras:

- na trasie należy dokonać kilku czynności formalnych wskazanych przez organizatorów rajdu (np.: lista obecności, zbiórka pieniążków)
- o wszelkich opóźnieniach i problemach należy poinformować kierownika rajdu.
- trasy należy tak planować aby dojście na wyspę odbyło się przed zmrokiem100 lat zorganizowanej turystyki Akademickiej
XLIII Noc Świętojańska pamięta o rocznicy:)