XLI Rajd turystyczny

Organizatorzy: Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej i przyjaciele

Miejsce: Puszcza Biała, pomiędzy Wyszkowem a Długosiodłem

Rajd turystyczny:

Trasy rajdu ruszają od rana w sobotę 16 kwietnia (startują środkami transportu zbiorowego z Warszawy, możliwe również przyłączenie się na terenie Puszczy Białej), nocleg 16/17 na miejscu.

Forma – trasy piesze (lub rowerowe), od kilku do ponad 30 km (rowerowe więcej), nocleg w warunkach turystycznych.

Szczegóły dotyczące prowadzonych tras będą publikowane w miarę zgłaszania (do kilku dni przed rajdem) na stronie http://jedynka.om.pttk.pl, będą również dostępne poprzez kontakt z kierownictwem Rajdu.

Impreza na Orientację:

REGULAMIN IMPREZY

Termin:  niedziela, 17 kwietnia 2005

Forma:    turystyczne marsze na orientację w kategoriach:

·       TP – dla początkujących i słabiej zaawansowanych, bez granicy wieku – zespoły 1-5 os.; 1 etap dzienny – 2 pkt do OInO

·       TJ - dla zaawansowanych juniorów (rok ur. od 19875 w kategoriach:) – zespoły 1-2 os.; 1 etap dziennye - 2 pkt do OInO

·       TS - dla zaawansowanych seniorów (rok ur. do 19875 w kategoriach:) – zespoły 1-2 os.; 1 etap dziennye - 2 pkt do OInO

Start, baza: Publiczna Szkoła Podstawowa w Porządzi k. Wyszkowa

Dojazd:   a) osoby uczestniczące w sobotnich trasach rajdowych nocują na miejscu,

b) dla osób przybyłych wyłącznie na InO – dojazd PKP i PKS, busy albo środkami własnymi. Szczegóły:

·          Dojazd PKP z Warszawy: Dworzec PKP Wileński 9:10 – 10:04 Tłuszcz (przesiadka) 10:07 – 10:46 przystanek Dalekie za Wyszkowem (pociąg do Ostrołęki), następnie ok.1-1.5h dojścia przez las i pola (trasa znakowana wstążkami, na W)

·          Dojazd PKS z Warszawy: Dworzec PKS Stadion, autobusy do Lubiela Nowego o 7:00 lub 8:15, przyjazd (odpowiednio) ok. 8:40 lub 9:30 w pobliżu szkoły.

·          Dojazd PKS z Wyszkowa D.A. do Porządzi: 9:50, 10:00, 11:40

·          Możliwy jest również dojazd (we własnym zakresie) wieczorny w sobotę na nocleg – zapraszamy! Wieczorem dla chętnych wspólne śpiewanie turystyczne i In.zabawy.

Program imprezy:

9:30 – 12:30 start uczestników kategorii TP, TJ i TS

11:00 – 19:00 praca mety,

19:00 ostateczne zakończenie imprezy

Mapy: TP – pełne, czarno-białe, TJ, TS – pomoce mapopodobne; długość tras rzędu 10 km.

Teren: lasy (i pola) o różnej przebieżności, miejscami podmokłe i zabagnione

Zgłoszenia:   a) dla osób uczestniczących w sobotnim rajdzie turystycznym – najpóźniej na trasach rajdu

b) dla osób planujących przybycie wyłączne na InO – w środy w godz. 18-20 w siedzibie Koła: sala 301 Gmachu Chemii PW, ul. Noakowskiego 3, Warszawa, albo do czwartku 14 kwietnia na adres msegit@post.pl bądź telefonicznie (najlepiej sms) 0503 972 384.

Zgłoszenie po terminie lub brak zgłoszenia nie gwarantuje otrzymania pełni świadczeń i startu w InO.

Świadczenia: mapa dla uczestnika, protokół dla zespołu, niespodzianki, potwierdzenia udziału; dla zwycięzców dyplomy.

Wpisowe (płatne na miejscu):

·          studenci, uczniowie uczestniczący w sobotnich trasach rajdu – 0 zł.

·          pozostali uczestniczący w sobotnich trasach rajdu – 1 zł.

·          pozostali studenci, uczniowie, członkowie PTTK – 4 zł.

·          pozostali uczestnicy – 6 zł.

·          Zgłoszenie po terminie lub brak zgłoszenia – należy doliczyć 1 zł.

Uwagi końcowe:

·          Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

·          Impreza może zostać odwołana w przypadku wprowadzenia zakazu wstępu do lasu przed Nadleśnictwo.

·          Uczestnicy powinni zadbać o ubiór odpowiedni do panujących warunków pogodowych i terenu, w którym odbywa się impreza.

·          Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody wynikłe podczas imprezy wobec uczestników i osób trzecich.

·          Wszyscy uczestnicy startują na własną odpowiedzialność i ryzyko. Odpowiedzialność za osoby niepełnoletnie ponoszą ich dorośli opiekunowie lub rodzice. Uczestnicy niepełnoletni przed startem w imprezie są zobowiązani przedstawić pisemne pozwolenie od rodziców zezwalające im na start w imprezie lub ustną zgodę pełnoletnich opiekunów, którzy biorą odpowiedzialność za ich start w imprezie. W pisemnym pozwoleniu musi znajdować się zdanie, że rodzice zapoznali się z niniejszym regulaminem.

·          Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie

·          Na imprezie obowiązują regulaminy InO zatwierdzone przez KInO ZG PTTK

·          Kategoria zostanie rozegrana, jeśli na start zgłosi się co najmniej jedna drużyna. Klasyfikacja zostanie przeprowadzona, jeśli kategorię ukończą minimum 3 drużyny.

·          Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy:

Koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej - http://jedynka.om.pttk.pl

Kierownik rajdu+InO: Michał Segit, msegit@post.pl , tel. 0503 972 384.