RAJD NOC ŚWIĘTOJAŃSKA 30(06)-1(07)2001

 

Zapraszam Wszystkich Bardzo Serdecznie na 38, a więc już tradycyjny RAJD NOC ŚWIĘTOJAŃSKA

Organizowany jest od 1964 roku przez najstarsze Koło PTTK nr1 przy Politechnice Warszawskiej.

W tym roku uczelnia nasza obchodzi liczne jubileusze, dlatego postanowiliśmy poszerzyć wiedzę o naszym kole wśród uczestników rajdu. Turystyka jest nieodłącznie związana z PW od lat pięćdziesiątych czego ukoronowaniem było powstanie w 1954 roku koła nr139 przekształconego później w koło nr 1. Nasze motto brzmi z tradycją w przyszłość.

Rajd ten odbywa się w okolicy imienin Jana i dlatego towarzyszy mu sielankowy nastrój zabawy w wianki, puszczanie wianków na rzece i inne. Dodatkową zaletą takiego terminu jest najdłuższy dzień, dzięki czemu można zrealizować dłuższe i ciekawsze trasy. Rajd odbywa się na terenie Puszczy Kamienieckiej, która ze względu na szczęśliwe zacofanie gospodarcze tych terenów, oraz jej nieurodzaju w użytki rolne i przemysłowe przetrwała do naszych czasów. Trasy rajdu będą się wiły pomiędzy wydmami, dolinami, starorzeczami i torfowiskami jakie pozostały po działalności lodowców, a ostatecznie zostały ukształtowane przez uroczo meandrujące nieuregulowane rzeki Bug i Liwiec. Dzięki nienajlepszym drogom tereny te na szczęście nie zostały jeszcze całkowicie rozjechane przez odpoczywającą Warszawę.

Chciałbym zaproponować ciekawą krajoznawczo trasę rajdową biegnącą ze stacji PKP Topór oznakowanymi szlakami poprzez serce puszczy aż do wyspy na której przewidziany jest biwak, ognisko i inne atrakcje. Trasa ta przecina rezerwat przyrody leśny (oraz ptaków) Czaplowizna utworzony w 1980 roku o powierzchni 213 hektarów. Będziemy przechodzić nieopodal rezerwatu leśnego Jegiel (okolice Szumina) utworzony w 1981 roku o powierzchni 18.5 hektara z charakterystycznym podmokłym lasem. Trasa jest średnio wymagająca o długości około 25 km. Możliwe są odcinki z wilgotnymi łąkami i lasami, oraz odcinki piaszczyste dlatego należy zabrać obuwie turystyczne dobrze trzymające się nogi, odporne na przemiękanie i wygodne oczywiście. Warto zabrać aparaty fotograficzne.

Co zabieramy na rajd:

-obuwie turystyczne, lekką kurtkę przeciwdeszczową, skarpety zapasowe

-namioty, karymaty śpiwory, dresik do spania

-kubek, nóż, łyżkę, latarkę, potrzebne leki, bandaż elastyczny, plastry ...

-prowiant na 2 dni, kielbaski na ognisko, wodę mineralną do picia (lepsza niegazowana)

-pieniądze na przejazdy +/- 20 zł + 5 zl wpisowe

-gitarę, śpiewniki, mapę, kompas, długopis, kilka kartek, dobry humor, głowę

-kąpielówki, czapkę z daszkiem, krem, oraz okulary z filtrem uv są wskazane

-coś na komary i kleszcze (nie jest ich o tej porze dużo, ale się zdarzają)

-książeczkę OTP – wpadnie ponad 30 punktów na odznakę Turystyki Pieszej

-wszystkie gratki pakujemy do wygodnego plecaka J

NIEZABIERAMY

-napojów alkoholowych, papierosów ...

-urządzeń hałasujących /walkmanów radiów budzików.../

-kłopotów i złego nastroju.

Wyjazd z Warszawy przez dworzec Warszawa Wileńska w kierunku Małkini. Każdy uczestnik kupuje sobie sam bilet do miejscowości Topór /brzmi swojsko/ Spotkanie przy kasach w sobote o 8:10 czyli 30 minut przed odjazdem pociągu.

Uwaga: NIE jesteśmy biurem podróży, każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność ( i sam się ubezpiecza) .

Nie oczekujcie obsługi, organizatorzy nie czerpią z imprezy żadnych korzyści, a za porządek i dobrą zabawę każdy ponosi część odpowiedzialności.

Bądźmy dla siebie mili i uprzejmi – to gwarancja wspaniałych wrażeń i niezapomnianej przygody na Nocy Świętojańskiej czego sobie i wam życzę.

Pozostałe trasy zostaną opisane później.

Koła i Kluby zainteresowane prowadzeniem własnych tras są proszone o szybkie zgłaszanie do mnie swoich propozycji.

Kontakt rwilk@ee.pw.edu.pl

II trasa piesza (kola 1) - dluga na 17 km

TRASA ROWEROWA

Zapraszam również na zebrania Koła które odbywają się w środy (robocze dla studentów) w pokoju KTE STYKI to jest w GG 405/3 o 18:00.