Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStrona główna arrow Relacje arrow Sylwester Header Pic
Header Pic

Sylwester Drukuj
Redaktor: bambi   

Odbył się wyjazd sylwestrowy

termin: 28 grudnia - 4 stycznia

miejsce: Bodzentyn i okolice (G. Świętokrzyskie)

kierownictwo: Felinka & Bambi

prowadzenie wycieczek: Ryszard Wilk, Harcerze (Kamil Linek & Michał Kaczmarski)

 

 Wydarzyło sie:

 

 

niedziela 28.12

Zbiórka na PKP Warszawa Centralna i pospiesznym do Kielc, skąd busem do Bodzentyna, gdzie na rynku czekał juz MaciekF. Następnie udaliśmy się do znajdującego się obok liceum PTSM przy Suchedniowskiej. Ukazał się pierwszy numer propagandowo-plotkarskiego magazynu TRAPER.

 

poniedziałek 29.12

Wycieczka do cmentarza partyzanckiego w rezerwacie Wykus (prowadzenie Rysiek Wilk). Po drodze powstaje nowa zabawa - "partyzant". Na Wykusie szybki konkurs upychania chrupków w paszczy - wyniki około 10 sztuk, aczkolwiek później pojawił się problem standaryzacji chrupka.Wieczorem kurs tańca francusko-irlandzkiego pod przewodem Konrada G.

 

wtorek 30.12

Z samego rana nastąpiły pierwsze, i jak się okazało później, ostatnie dezercje. W warstwie turystycznej nastąpiła harcerska eskapada literacko-wędrownicza. Niebieskim szlakiem z Bodzentyna do Św. Katarzyny, a następnie do Ciekot, do Żeromszczyzny. Powrót pasmem Krajeńskim (Radostowa 451 m) na Przeł. Krajeńską, skąd busem w 30 osób do Bodzentyna. Po drodze do wyjazdu dołączył krecik, który został podarowany Poliemu oraz lodowy łabędź, dzielnie targany przez MaćkaF. Wieczorno-nocny seans filmów okultystycznych (ktoś podobno nawet ogladał).

 

środa 31.12

Zwiedzanie Kielc, babranie się w blotku w jaskiniach, robienie zakupów na sylwestra. Po powrocie do PTSM przygotowania do zabawy - kulinarne i strojowe. Podczas zabawy liczne konkursy (jajcarski, taneczny, słowny) i wyżerka. O 0:00 czasu bodzentynskiego(+ 1 gratisowa sekunda) przywitaliśmy nowy rok - niektórzy uczestnicy byli widziani wówczas (i potem też) z alkoholem ;Pwystąpiło wiele ciekawych kreacj, były też grzanki :)

 

czwartek 01.01

Harcerska próba dotarcia do Tarczka, załamała się na rogatkach Bodzentyna. Miasteczko eksplorowala także reszta uczestników wyjazdu. Wieczorem slajdy z Izraela (Chomik) i Rumunii (Felinka, gAgatka, Miko & Bambi). Pojawiły się gry karcian - nastał czas hazardu.

 

piątek 02.01

Wycieczka autokarowa po Kielecczyźnie.Zaczęliśmy od dębu Bartek w Zagnańsku, potem były zabudowania dawnej huty w Samsonowie. Kolejnym punktem na trasie były Chęciny, a dokładnie tamtejszy zamek. Następnie dotarliśmy do Szydłowa - świętokrzyskiego Carcassone, po którym była Nowa Słupia (muzeum starożytnego hutnictwa). Na deser urokliwy kościółek w Tarczku i obiad w Bodzentynie. Wieczorem ognisko i kiełbaski przegrały z fasolkami :) Poza tym Ola i Andrzej pokazali zdjęcia z Krymu i Bułgarii.

 

sobota 03.01

Wycieczki indywidualne. Część uderzyła na Wąchock, część na Łysicę. Dwie sztuki udały się na Bukową. Wieczorem wypełnianie książeczek i zdobywanie odznak oraz hazard :)

 

niedziela 04.01

Powrót do domu - kochamy PKP.

 

Galeria znajduje się tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

Zmieniony ( 25.06.2009. )
 
następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2021 Koło PTTK nr 1
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

W3C validiert