Joomla Files Webdesign Erfurt
Header Pic   Header Pic
Header Pic  PfeilStrona główna arrow O nas Header Pic
Header Pic

O nas Drukuj
Redaktor: Michał   

Koło PTTK nr 1 "Jedynka"

Zapraszamy też do działu "Historia" i "Dzieje" - krótki zarys wczesnej historii Koła i inne materiały historyczne Koła i pokrewnych organizacjiNASZA DZIAŁALNOŚĆ TO GŁÓWNIESPOTKANIA KOŁA

Zapraszamy wszystkich sympatyków turystyki na spotkania Koła w środy w godzinach 18.00-20.00


 

KRÓTKO O NAS

Nasze Koło jest najstarszym Kołem akademickim działającym w Warszawie, drugim w Polsce. My uważamy że również najciekawszym. Zostało założone w 1954 roku i od tego czasu bezustannie uczestniczymy w organizowaniu imprez turystycznych. Są to rajdy, wycieczki krajoznawcze, szkolenia, obozy wędrowne, imprezy na orientację. Często imprezy te organizowane są wspólnie z innymi klubami studenckimi. Ale to nie wszystkie możliwości spędzenia czasu. Wiele zależy od potrzeby chwili i aktualnych możliwości. Jeżeli jesteś zainteresowany aktywną turystyką, chcesz dzielić się swoimi zainteresowaniami z innymi to zapraszamy na coroczny
Kurs Organizatora Turystyki PTTK.
 Nie jesteśmy jednak biurem podróży.  Uczestnicy biorą udział w przygotowywaniu wyjazdu. Z imprez nie czerpiemy żadnych dochodów, a wyjazdy staramy się organizować tak, aby koszty były jak najniższe, czyli na studencką kieszeń.
Na naszych imprezach nie spożywamy napojów alkoholowych.HARMONOGRAM naszych imprez i ich cykliczność

 

  W naszej działalności imprezowej można określić podstawowe okresy (sezony):
 • akcja wiosenna - najaktywniejsza, trwająca od końca lutego do około połowy maja; w tym czasie odbywają się m.in. tradycyjne i liczne (nawet niekiedy ponad 100 osób) rajdy weekendowe, np.
 • akcja letnia wakacyjna - wtedy mają miejsce raczej obozy dalekie, nierzadko zagraniczne, wielodniowe. Co roku nasza ich oferta jest trochę inna, choć często powtarzają się niektóre kierunki (np. Grecja, Słowacja, Beskid Niski, Sudety, Roztocze, Alpy, Rumunia itd.). Niemniej dla osób pracujących organizujemy w czasie wakacji niekiedy krótkie wyjazdy weekendow (np. w polskie góry).
 • akcja jesienna - trochę mniej aktywna od wiosennej, począwszy od października aż do grudnia; w tym czasie odbywają się m.in.
 • akcja zimowa - trochę mniej aktywna od wiosennej, w okresie styczeń-luty/marzec; w tym czasie odbywają się m.in.
  • wyjazd sylwestrowy
  • rajd "Posesja " (od kilku lat),
  • wyjazdy w czasie ferii zimowych w lutym; co roku różne.

 • oprócz tego odbywa się bardzo wiele mniejszych imprez, wycieczek jednodniowych, wyjazdów weekendowych. Na ogół są organizowane "tuż przed", rzadko zdążają być ogłaszane w kalendarzu, natomiast można się o nich dowiedziec poprzez listę dyskusyjną (j.n.)
 • ciekawymi wydarzeniami są również Imprezy na Orientację, których organizujemy około 3-4 w roku, również niekiedy przy okazji ww. rajdów: a poza tym aktywnie uczestniczymy w wielu mazowieckich (i ogólnopolskich) - odbywających się z reguły szczególnie w okolicy wiosny i jesieni.


INFO O NASZYCH IMPREZACH można znaleźć

 • na niniejszej stronie, zaś szczególnie w dziale "najbliższe imprezy" (terenowe i nie tylko),
 • na naszej liście dyskusyjnej,
 • na naszej tablicy ogłoszeń, znajdującej się w Gmachu Głównym PW na parterze w korytarzu prowadzącym do Biblioteki Głównej (naprzeciwko pokoju nr 72),
 • no i oczywiście na spotkaniach naszego Koła (patrz wyżej),
 • staramy się też (ze zmiennym szcześciem) informować plakatami zostawianymi na uczelniach, oraz mejlami wysyłanymi niekiedy na inne listy dyskusyjne itd.

 


1% podatku na Koło PTTK nr 1 przy PW

Oddział Międzyuczelniany, do którego należy Koło PTTK nr 1 przy PW, jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Dlatego bardzo prosimy o przekazywanie dla nas każdego roku 1% podatku. Zobacz coroczne prośby .

Zmieniony ( 22.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Header Pic
left unten right unten
© 2021 Koło PTTK nr 1
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

W3C validiert